آموزش تزیین کیک با خامه

آموزش تزیین کیک با خامه
۱ ۵ vote

برای تزیین کیک با خامه روشهای متنوعی وجود دارد که معمولا با قیف و ماسوره  و در طرح های گوناگون صورت می گیرد.خامه کاری بر خلاف اینکه ممکن است ساده به نظر آید حتی در ساده ترین مدل ها نیز  نیازمند تمرین و کمی مهارت است و معمولاً  به سادگی آنچه به نظر می آید نیست.

اما الزاماً برای داشتن یک کیک شیک و اشتها برانگیز نیاز نیست حتما  در خامه کاری با قیف و ماسوره  ماهر باشید یا از روش های وقت گیر که نیاز به مهارت و تجربه دارد استفاده کنید.برای تزیین کیک بی نهایت روش وجود دارد که می توانید با کمی تحقیق و خلاقیت و تمرین در خانه به نتایج خیلی جالبی دست پیدا کنید..

در سری آموزش های تزیین کیک در پست تزیین کیک با قاشق  یک روش ساده اما کارآمد برای تزیین کیک به شما معرفی کردیم که نتیجه آن حرفه ای تر و پیچیده تر از آنچه که در عمل در بر داشت به نظر می رسید.در این مطلب نیز یک روش دیگر برای تزیین کیک با قاشق به شما معرفی می کنیم که اصطلاحاً  به آن مدل پیچ یا فر گفته می شود که ظاهری ساده و  رومانتیک دارد که  مناسب حال مجالس عروسی و نامزدی  و از این دسته نیز است.

قبل از هرچیز کیک روآماده می کنید و طبق روال معمول با توجه به ضخامت آن به چند لایه برش می زنید و هر لایه را به خامه فرم گرفته آغشته می کنید.

تزیین کیک تولد با خامه فرم گرفته

 آموزش تصویری تزیین کیک با خامه

وقتی که روی کیک رو با  یک لایه خامه پوشاندید سپس یک لایه دیگر خامه روی آن می ریزید و سپس به وسیله  پشت یک قاشق غذاخوری به خامه ها شکل S مانند یا اصلاحاً پیچ و فر بدهید مثل تصویر زیر

تزیین کیک با خامه ساده

نکته مهمی که در تزیین این کیک وجود دارد آن است که حتماً خامه باید به حد کافی فرم گرفته باشد تا شکل قاشق همانند عکس بالا روی آن جا بماند اگر خامه شل باشد و یا محیط کار بیش از اندازه گرم باشد فرم دلخواه از کار در نمی آید.

نکته : برای جلوه بیشتر سعی کنید از خامه رنگ شده استفاده کنید.برای رنگ کردن خامه می توانید از پودر کاکائو ،قهوه و یا رنگهای خوراکی استفاده کنید

مطلب ارسال شده در : آموزش تزئین کیک برچسب موضوعی : , , , , .