تزیین کیک تولد بدون ابزار

تزیین کیک تولد بدون ابزار
۱۷ ۴٫۴ vote[s]

همانطور که در مطالب قبلی هم در رابطه با تزیین کیک توضیح داده شد برای تزیین کیک اساساً لازم نیست یک قناد حرفه ای و خیلی با تجربه باشید.بی نهایت راه برای تزیین کیک وجود دارد که هرکس بر اساس میزان توانمندی هایش می تواند هر گزینه ای که راحت تر است را انتخاب کند.

مطلبی که امروز قرار است آموزش بدهیم طریقه چاپ روی کیک با سبزیجات است.

خیلی عجیب و غیر معمول شاید به نظر بیاید اما حقیقت دارد و فوق العاده ساده است بدون نیاز به هیچگونه ابزار قنادی.

نکته ای که در اینجا باید خاطر نشان کرد آن است که این نوع روش چاپ را فقط می توان روی کیک هایی که با خمیر فوندانت پوشیده شده اند اجرا کرد و روی کیک هایی که با خامه پوشیده شده اند این روش امکانپذیر نیست.

مقدمه ای در مورد خمیرفوندانت :

قابل توجه افرادی که شاید آشنایی با خمیر فوندانت نداشته باشند و این نام برایشان آشنا است باید عرض کرد که خمیر فوندانت خمیری است خوردنی تهیه شده از پودرشکر،آب،گلوکز مایع و  گلیسیرین خوراکی که برای پوشش و تزیین انواع کیک و شیرینی به کار می رود و به خاطر حالت خمیرگونه و انعطاف پذیری همانند عروسک سازی و گلسازی امکان ساخت بیشمار مدل،عروسک،گل و هر نوع طرحی که به نظر می آید را به هنر دوستان شیرینی و کیک پزی می دهد.

حالا که در مورد خمیرفوندانت مقدمه ای شرح داده شد کسانی که با این خمیر کار کرده اند قطعاً می دانند که بی نهایت گزینه برای تزیین کیک به وسیله آن در دست خود دارند که معمولاً نیازمند ابزار است اما ما در این مطلب یک روش بسیار ساده و بدون ابزار برای تزیین کیک به شما آموزش می دهیم که هیچگونه دردسری ندارد و نتیجه کار هم خیلی حرفه ای تر و پیچیده تر از خود کار از آب در خواهد آمد.

آماده کردن استامپ کرفس برای تزیین کیک تولد:

خوب حالا در نظر بگیرید که یک کیک تولد دارید و روی آن را با یک خمیر فوندانت ساده پوشانده اید حالا برای تزیین این کیک ساده فقط به ۲ رنگ ژله (ترجیحاً قرمز برای گل و سبز برای برگ ) و یک  دسته کرفس (البته فقط ساقه ها) نیاز دارید.

پودر ژله را در ظرف های جدا بریزید و با مقداری آب مخلوط کنید تا کمی شل شود اما نگذارید زیاد آبکی شود چون قراره با این رنگ ها روی کیک طرح چاپ یا مهر کنیم.

یک دسته کرفس رو از جایی که برگهای سبز آن تمام می شود از پهنا برش بزنید حالا وقتی به قطر دسته کرفس نگاه کنید متوجه می شوید که ساقه های آن در کنار هم شبیه گل رَز هستند حالا کافیست ساقه را با یک وسیله ای مثل اسفنج به رنگ ژله آغشته کنید و با کمی فشار روی کیک تولد مثل مهر فشار بدید و بردارید می بینید که نقش گل روی کیک ایجاد می شود

نکته : می توانید قبل از اینکه روی کیک چاپ بزنید چندبار این کار را روی کاغذ تمرین کنید.

مراقب باشید رنگ از کرفس سرازیر نشود یا اصطلاحاً شُره نکند چون طرح تان خراب می شود

در تصویر زیر مراحل تزیین کیک از طریق چاپ با ساقه کرفس را ملاحظه می کنید

ایده نو و خلاقانه : با روشی که به شما معرفی کردیم از حالا به بعد می توانید دور و بر خود را نگاه کنید و از هر میوه ای که به نظرتان مناسب چاپ روی کیک می آید برای تزیین کیک استفاده کنید

مثلاً اگر دو تا ساقه باریک کرفس را رو به روی هم قرار بدهید و با نخ آنها را به یکدیگر ببندید می توانید از آن برای چاپ برگ های گل استفاده کنید

آموزش تزیین کیک تولد بدون ابزار

آموزش تصویری تزیین کیک تولد بدون ابزار

مطلب ارسال شده در : آموزش تزئین کیک برچسب موضوعی : , , , , .