تزیین توت فرنگی با شکلات

در این مطلب تزیین توت فرنگی شکلاتی رو براتون حاضر کرده ایم که خیلی ساده است و نتیجه کار خیلی شیک و لذیذ است مخصوصاً برای مهمانی و جشن ها .

مواد لازم:

توت فرنگی شسته شده و خشک شده

شکلات قهوه ای تلخ و یا شیرین

شکلات سفید

ورق روغنی

سینی

ترافل یا مفز خرد شده خشکبار (از هر نوع مغزی می توانید استفاده کنید گردو،بادام زمینی ،پسته یا بادام ..هر کدام که در دسترس دارید)

آماده سازی :

شکلات قهوه ای رو به صورت بن ماری و یا در ماکروویو ذوب کنید. اگر از ماکروویو استفاده می کنید دقت کنید که هر ۱۵ یا ۲۰ ثانیه یکبار باید ظرف رو خارج کنید و شکلات رو هم بزنید و دوباره این مرحله رو تکرار کنید اگر شکلات با زمان بیشتری داخل ماکروویو بماند می سوزد پس مرحله به مرحله  با فاصله های زمانی باید اینکار رو انجام بدید.

بعد از آنکه شکلات قهوه ای کاملا آب شد توت فرنگی ها را مطابق تصویر در آن فرو می کنید و روی یک سینی که با کاغذ روغنی پوشیده شده قرار می دهید در این مرحله شما دو روش برای تزیین دارید اگر بخواهید توت فرنگی ها رو با ترافل و یا مغز خرد شده تزیین کنید باید بعد از فرو کردن در شکلات یک دور هم در مغز هر خشکبار و یا شکلاتی که دارید بغلتانید و بعد به مدت  چند ساعت داخل یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و سفت شود

اگر می خواهید با شکلات سفید تزیین کنید باید توت فرنگی ها را بعد از فرو کردن در شکلات داخل یخچال بگذارید و مطابق دستور زیر عمل کنید :

شکلات سفید رو باید مطابق دستوری که برای شکلات قهوه ای گفته شد ذوب کنید و داخل قیف خامه زنی و یا پلاستیک بریزید و دورتادور توت فرنگی ها رو با شکلات سفید تزیین کنید. اگر از پلاستیک استفاده می کنید کافیه گوشه آن را با قیچی یک برش خیلی ظریف بدید تا یک سوراخ کوچولو ایجاد بشه و بعد با آن روی توت فرنگی های قهوه رو تزیین کنید مطابق تصاویر زیر.

آموزش تصویری کلیه مواردی که تا کنون گفتیم رو در تصاویر زیر ملاحظه می کنید

تزیین توت فرنگی های شکلاتی به اتمام رسید.از این توت فرنگی های خوش قیافه و لذیذ می توانید در میهمانی ها و مجالس تان استفاده کنید

تزیین توت فرنگی روکش شکلاتی

آموزش میوه آرایی تزیین توت فرنگی شکلاتی

مطلب ارسال شده در : تزیین میوه و سبزیجات برچسب موضوعی : , , .