آموزش تزیین موز به شکل دلفین

آموزش تزیین موز به شکل دلفین
۴ ۴٫۳ vote[s]

در این آموزش از سری آموزش های تصویری میوه آرایی تزیین موز به شکل دلفین را به صورت مرحله به مرحله به همراه تصویر واضح برای شما آماده کرده ایم.این مدل تزیین موز به جز یک چاقوی تیز نیاز به هیچگونه ابزار میوه آرایی ندارد و مراحل آن بسیار ساده است .

از این نوع تزیین می توانید در انواع مهمانیها و یا جشن های تولد در کنار سایر میوه ها استفاده کنید و یا حتی به عنوان یک نوع کاردستی هم می تواند نظر بچه ها را جلب کند.

در ابتدا یک موز تمیز و بدون لک رو انتخاب کنید و آن را  از قسمت پشت یعنی اون قسمتی که صاف تر هست و برآمده نیست برگردونید و به فاصله حدود ۳ الی ۴ سانت از سر آن یک برش افقی با چاقو بزنید برای ایجاد کله دلفین تصاویر مراحل ۱ و ۲ .

سپس از وسط برشی که برای سر دلفین زدید یک برش طولی و صاف از بالا به پایین روی شکم موز ایجاد کنید منتها حدود چند سانت مانده به انتها برش را قطع کنید تا بتوانید برای شکل دادن دُم دلفین استفاده کنید.درمرحله بعدی داخل موز را از جایی که برش طولی زده بودید خالی کنید تصویر مرحله ۳،تا فقط پوست آن باقی بماند بعد شروع کنید به ایجاد برشهای افقی با پهنای حدود ۱ الی ۱٫۵ سانت به شکل نوارهای باریک تصویر ۴ .
حالا برای ایجاد دم از وسط انتهای موز یک برش Vشکل بزنید و آنرا از موز جدا کنید تصاویر ۵ و۶ .باید انتهای موز یک شکل شبیه M انگلیسی پیدا کرده باشد.

تزیین موز دلفین مراحا 1 تا 6

مراحل ۱ تا ۶ آموزش تزیین موز به شکل دلفین

در مرحله بعد موز را به روی شکم بخوابانید بعد نوارهایی که در مرحله قبلی ایجاد کرده بودید را به صورت یک در میان از بدنه موز جدا کنید تصاویر۷ ،۸ و ۹ .

حالا می رسیم به قسمت درآوردن منقار یا همان پوزه دلفین برای این قسمت قبل از هرچیز یک مقدار کوچک از دم موز رو با چاقو ببرید تا سر ان کاملا صاف و همواره بشه بعد ۲ تا برش به طول حدود ۲ الی ۳ سانت (البته بستگی به اندازه دم موز هم) دارهبا فاصله چند میلیمتر به صورت عمقی برای درآوردن دهان یا همان منقار ایجاد کنید.

وسط ۲ برشی که زدید را خالی کنید تا منقارها از هم جدا شوند و در واقع  حالت خندان دهان دلفیل به وجود بیاد(نکته: برش منقار پایین باید از منقار بالا بلندتر باشد و تا نزدیک گردن ادامه پیدا کنید تا منقار بتواند باز بماند).

مراحل کار رو به صورت واضح در تصاویر ۱۰،۱۱ و ۱۲ ملاحظه می کنید.

تصاویر مراحل 6 الی 12 تزیین موز

مراحل ۶ تا ۱۲ آموزش تزیین موز دلفین

برای ایجاد چشم های دلفین راه های مختلفی می توانید انتخاب کنید با توجه به ابزاری که در دست دارید.مثلا یکی از راه ها فرو کردن چوب های میخک که در همه عطاریها پیدا میشود در دو طرف سر دلفین هست که کاملا شکل چشم به آن میدهد یا اگر میخک دم دست نداشتید می توانید با خودکار مشکی ماژیک یا روان نویس چشم  ها را نقاشی کنید مراحل کار در تصاویر  ۱۳ و ۱۴ .

در مرحله آخر مغز موز رو که قبلا کنار گذشته بودید را به صورت حلقه حلقه برش بزنید و همه آنها را روی وسط بدن دلفین که به روی شکم خوابانده بودید قرار بدید و حلقه ها را به شکل  یکی چپ و  یکی راست با فاصله از یکدیگر قرار بدید.مراحل کار در تصاویر۱۶،۱۷ و ۱۸ کاملا مشخص هست.

مراحل 13 تا 18 تزیین موز به شکل دلفین

تصاویر مراحل ۱۳ تا ۱۸ آموزش تزیین موز به صورت دلفین

مطلب ارسال شده در : تزیین میوه و سبزیجات برچسب موضوعی : , , .